Какво еS275M?
S275Mе атермо-механично валцована (TMCP), фино{1}}структурна стоманаопределен вEN 10025-4.
Комбинира се275 MPa минимална граница на провлачванес подобренаиздръжливост, заваряемост и отлична плоскост на плочата, което го прави подходящ за мостове, строителни конструкции, кранове, офшорни поддържащи конструкции и общо инженерство.
Значение на обозначението:
S= Конструкционна стомана
275= Минимална граница на провлачване (MPa)
M= Термо{1}}механично валцовани
1. Химичен състав (типични стойности, %)
| елемент | C (макс.) | Si | Мн | P (макс.) | S (макс.) | Nb | V | Ти |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| S275M | 0.18 | По-малко или равно на 0,60 | 1.00–1.60 | 0.025 | 0.020 | По-малко или равно на 0,06 | По-малко или равно на 0,14 | По-малко или равно на 0,03 |
2. Механични свойства
| Собственост | Стойност |
|---|---|
| Граница на провлачване (По-малко или равно на 16 mm) | 275 MPa |
| Граница на провлачване (40–100 mm) | 255–265 MPa |
| Якост на опън | 370–510 MPa |
| Удължение (A5) | По-голямо или равно на 22% |
| Charpy Impact (стандартен) | По-голямо или равно на 27 J at–20 градуса |
| Плътност | 7,85 g/cm³ |

Какво е ASTM A572 клас 42?
ASTM A572 клас 42е аконструкционна стомана с висока -якост, ниско-сплав (HSLA)определени вASTM A572 / A572Mстандартен.
Комбинира се42 ksi (290 MPa) минимална граница на провлачване, добрезаваряемост, и подобренасъотношение-към-тегло, което го прави широко използван вмостове, сгради, строително оборудване и структурно инженерство.
1. Химичен състав (типични стойности, %)
| елемент | Типичен диапазон | Бележки |
|---|---|---|
| C | По-малко или равно на 0,21 | Нисък въглерод за заваряемост |
| Мн | 0.60–1.50 | Укрепващ елемент |
| P | По-малко или равно на 0,040 | Ограничение на примесите |
| S | По-малко или равно на 0,050 | Ограничение на примесите |
| Si | По-малко или равно на 0,40 | Подобрява силата |
| Cu | По-голямо или равно на 0,20 (по избор) | Повишена устойчивост на корозия |
Действителните стойности може да варират според мелницата, но остават в границите на ASTM.
2. Механични свойства
| Собственост | Изискване |
|---|---|
| Сила на провлачване | 42 ksi (290 MPa) |
| Якост на опън | 60 ksi (415 MPa) |
| Удължение (A5 или A8) | 18–21% |
| Плътност | 7,85 g/cm³ |
| Въздействие на Шарпи | Не винаги е необходимо; варира според проекта |

Как се сравнява S275M с ASTM A572 клас 42?
S275Mе атермо{0}}механично валцована EN структурна стоманасГраница на провлачване 275 MPaи подобренаиздръжливост.
A572 Степен 42еHSLA ASTM стоманасГраница на провлачване 290 MPaпредназначени основно за структурни приложения в САЩ.
1. Сравнение на механичните свойства
| Собственост | S275M (EN 10025-4) | A572 Клас 42 (ASTM A572) |
|---|---|---|
| Сила на провлачване | 275 MPa | 290 MPa |
| Якост на опън | 370–510 MPa | 415 MPa |
| Удължение | По-голямо или равно на 22% | 18–21% |
| Издръжливост на удар | 27 J при –20 градуса (гарантирано) | Не винаги е посочено; зависи от поръчката |
| Състояние на търкаляне | Термо{0}}механично валцовани (M) | Стандартен HSLA |
2. Химичен състав (общо сравнение)
| елемент | S275M | A572 Gr 42 |
|---|---|---|
| Въглерод (C) | По-малко или равно на 0,18% | По-малко или равно на 0,21% |
| Манган (Mn) | 1.0–1.6% | 0.60–1.50% |
| Фосфор (P) | По-малко или равно на 0,025% | По-малко или равно на 0,040% |
| Сяра (S) | По-малко или равно на 0,020% | По-малко или равно на 0,050% |
| Микролегиране | Nb, V, Ti | Варира, по-малко контролирано |
GNEE Steel също така доставя разнообразие от -стоманени плочи с висока якост, като A514 клас F, A572 клас 50, A588 клас A, S355JR, S690Q, SS400, S690QL, Q345B, Q345E и др. Ако искате да научите повече за други видове стоманени плочи, можете да се обадите на горещата линия за консултация на +8615824687445 или изпратете имейл доinfo@gneesteels.com.Можете да се консултирате с нас и ние сме много готови да отговорим на вашите въпроси.




